Ana içeriğe atla

Spor Bilimleri Fakültesi 2. Bilim Şenliği Sona Erdi

Spor Bilimleri Fakültesi'nin gelenekselleşen yıl sonu bilim şenliklerinin ikincisi 15-16 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşti. Lisans bitirme sunumları, lisansüstü seminer sunumları ve söyleşilerle geçen iki gün boyunca bilim şenliğine katılım oldukça yoğundu. Fakülte dekanımız Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan 2. Bilim Şenliği birbirinden güzel bilimsel etkinliklere ev sahipliği yaptı. 

Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin “Bitirme Çalışması” dersi kapsamında yoğun bir dönemin ardından ortaya koydukları toplamda 58 adet bilimsel çalışma “Lisans Bitirme Çalışması Poster Sunumu” oturumlarında sunuldu. Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından oluşturulan komisyonlarca değerlendirilen çalışmalarda birinci olan çalışmalar;

Antrenörlük Eğitimi Bölümü En İyi Poster Sunum Ödülü; Doç. Dr. Murat Çilli danışmalığında, Tuğba Güçlü'nün hazırladığı “Üç Farklı Squat Varyasyonunda Kas Aktivasyonu ve Kinematik Verilerin İncelenmesi” isimli çalışma,

Spor Yöneticiliği Bölümü En İyi Poster Sunum Ödülü; Dr. Öğr. Üyesi Nuran Kandaz Gelen danışmalığında, Miraç Gergus'un hazırladığı “Sakarya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Çalışanlarının İş Yeri Eğitimi Hakkında Görüşleri” isimli çalışma,

Rekreasyon Bölümü En İyi Poster Sunum Ödülü; Doç. Dr. Nurgül Tezcan Kardaş danışmalığında, Esma Lale’nin hazırladığı “Okul öncesi Çocukların Sportif Rekreasyonel Aktivitelere Katılımının Denge ve Esneklik Performansı Üzerine Etkisinin İncelenmesi” isimli çalışma oldu. Yapılan ödül töreninde en iyi poster sunum ödülüne layık görülen çalışmalara en iyi poster sunum belgesi ve Spor Yayınevi ve Kitabevi tarafından verilen kitap seti hediye edildi.

Antrenörlük Eğitimi ABD, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ABD ve Rekreasyon ABD’da lisansüstü öğrenim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri “Bilimsel Araştırma Yöntemleri ve Seminer” dersi kapsamında sözel sunumlarını gerçekleştirdiler. Toplamda 17 kişinin sunum yaptığı bilimsel çalışmalar fakülte öğrencileri ve akademisyenler tarafından büyük ilgi topladı.

Ayrıca, iki gün boyunca yapılan söyleşilerde davetli katılımcılarımız bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle bilim şenliğimize şeref verdiler. 

“Teknik Direktörler Ne Bilmek İster?” konulu söyleşisi ile TFF Eğitmeni Sayın Serkan Emre Sefa
“Günümüz Toplumlarının Dinamikleri ve Spor” konulu söyleşisi ile Sayın Prof. Dr. Mehmet Tayfun Amman
“Olimpiyat: Hayal mi? Gerçek mi?” konulu söyleşisi ile Sayın Dr. Öğr. Üyesi Müfide Yoruç Çotuk
“Daha İyi Bir Dünya Mümkün!” konulu söyleşisi ile İstanbul KidZania CEO Sayın Ebru Timur

Davetli konuşmacılarımıza, çalışmalarını sunan öğrencilerimize, katılımcılarımıza, hocalarımıza ve bilim şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Etkinlik raporu ektedir.