Ana içeriğe atla
  • İşe yeni başlandığında Personel Kartı nereden teslim alınabilir?

İşe yeni başlayan personellerin Personel Kartı hazır olduğunda kurumsal mail adreslerine bilgilendirme maili gönderilir. Mail içerisinde Personel Kartının nereden teslim alınacağı bilgisi iletilmektedir.

  • Personel Kartı nerelerde kullanabilir?

Yemekhane, kütüphane, üniversite giriş çıkışları ve şehir içi ulaşımda kullanılabilir. Teslim edilen kartlar, şehir içi ulaşım haricinde kullanıma açıktır. Şehir içi ulaşımda kullanılması için kart sahibi tarafından aktivasyonun yapılması gerekmektedir.

  • Personel Kartının şehir içi ulaşımda kullanması için ne yapmalıdır?

Personel Kartlarının, şehir içi ulaşımda kullanılabilmesi için kartın, Sakarya Belediyesine ait Kart54 merkezlerinden aktifleştirilmesi gerekmektedir.
Personel Kartının Kart54 merkezinde aktifleştirmesinde sorun yaşanmaması için işlem öncesinde; Personel Kartı, fakülte veya MYO’da yetkilendirilen birimde güncelleştirilmesi gerekmektedir.
Unikart sayfası üzerinden yapılan yüklemeler Kart54’de, Kart54 sistemlerinde yapılan yüklemeler üniversite içerisinde kullanılamaz. Üniversitenin, Kart54 için aktifleştirilen karta ait Kart54 işlemlerinde herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  • Personel Kartı kaybedildiğinde / yenilenmek istendiğinde ne yapmalıdır?

Personel kartı, kayıp veya başka bir nedenle yenilemek istendiğinde Talep Yönetim Sistemi (tys.subu.edu.tr) üzerinden Personel Dairesi Başkanlığı’na talep oluşturulmalıdır. Kart hazırlanması sürecindeki gerekli bilgilendirmeler kişiye talep içerisinde iletilecektir. Kart hazırlanma işleminin gerçekleştirilmesi için kart bedelinin üniversite hesabına yatırıldığına dair dekont talepte ek olarak iletilmelidir. Kart bedeli, aşağıda belirtilen tutar ve açıklama ile IBAN adresine yatırılmalıdır.
Ücret : 60 TL
Açıklama : Sicil No – Kimlik Bedeli (A0999 – Kimlik Bedeli)
IBAN : TR04 0001 0019 4686 0260 2850 01

  • Personel Kartının kullanımı ile ilgili sorun yaşandığında ne yapılması gerekmektedir?

Personel kartı ile ilgili yaşanılan sorun, Talep Yönetim Sistemi (tys.subu.edu.tr) üzerinden kart sisteminin yönetilmesi ile sorumlu birime talep oluşturularak iletilir. Sorunun çözüm sürecindeki gerekli bilgilendirmeler kişiye talep içerisinde iletilecektir.